p

Pripojenie na server

Ak ste si nainštalovali MTA a chcete sa pripojiť na server, čítajte ďalej.

Poznámka: Postup sa na starých verziách MTA môže líšiť. Tento je pripravený pre verziu MTA 1.2.x avšak je kompatibilný aj s novšími verziami vrátane 1.4.x.

1. Stačí spustiť hru dvojklikom na ikonu na ploche alebo jedným klikom na ikonu v menu štart.

 

2. Hra sa začne spúšťať. Po dobu pár sekúnd sa zobrazí takéto logo:

 

3. Po úvodných animáciách sa ukáže menu hry.

 

4. Stačí kliknúť na SERVER BROWSER. Potom sa otvorí okno so servermi.

Ak sa vám žiadny server nezobrazuje, tak skontrolujte či ste pripojený na internet a či váš firewall nebránie prístupu hry na internet. Žltou farbou sú zobrazené servery ktoré bežia na inej verzii hry. Ak si na nich chcete zahrať, musíte si nainštalovať príslušnú verziu. Väčšina serverov beží na najnovšej verzii hry, takže sa neoplatí inštalovať staré MTA.

 

4. Potom jedným kliknutím vyberte server na ktorom chcete hrať a kliknite na tlačidlo Connect ako je na obrázku. Pripojiť sa môžete aj dvoklikom na meno servera.

 

5.Začnete sa pripájať ku serveru. Ak sa pripojíte úspešne uvidíte hlášku "Entering game". Ak napíše hlášku o chybe tak skúste znova. Je to chyba hry, niekedy sa podarí pripojiť až na 3 krát.

 

6. Po prvom pripojení zvyčajne server začne sťahovať dáta. Je to normálne, a ak sa pripojíte po druhýkrát, tak už nič sťahovať nebude.

 

Doplnkové informácie:

  • Pre najlepší pôžitok z hrania odporúčame rýchly internet, aspoň 800 kB/s .
  • Pre bezchybné hranie nesmiete mať upravený handling ani iné podobné módy.
  • Ak vám hra trhá, seká či ostatný hráči sa pohybujú kostrbato, skúste znížiť detaily a vykresľovaciu vzdialenosť v menu Settings.
  • Ak máte v priečinku s hrou GTA: San Andreas knižnicu d3d9.dll a MTA vám padá alebo niečo nefunguje, tak ju skúste premenovať alebo vymazať. napr. S0beit vytvorí túto knižnicu, ale bez nej vám nepôjde.